utorok 8. augusta 2017

Využitie cukety v kuchyni

Cuketový "tatarák"

Je čas cukiet, tekvíc, patizónov, baklažánov a vy neviete ako ich "inak" využiť v kuchyni, aby chutili celej rodine? Ponúkam Vám teda jeden typ na ich využitie. Garantujem Vám, že týmto receptom si nespravíte hanbu ani pri pohostení návštevy. Fakt je vynikajúci, overený, len tak sa za ním zapráši :-)

Recept:
Suroviny (na „dvojnásobnú dávku = 1,5 zaváracieho pohára):
2 väčšie cukiny (aj so šupkou)
2+2ks červené cibule (ak nemáte, môže byť aj biela, žltá cibuľa)
5-6 strúčikov cesnaku
2 ČL dijon horčice // ak nemáte môže byť aj obyčajná horčica
2 ČL kečup
soľ, korenie, muškátový oriešok, príp. zázvor, sójová omáčka, sladká a štipľavá paprika, kurkuma (nemusí byť ak nemáte, ale naučte sa ju používať), citrónová šťava podľa vlastnej chute


Postup:
Cukinu postrúhame na hrubšom strúhadle (v prípade, že máme staršiu cukinu, odstránime zrniečka). Osolíme, pomiešame a necháme postáť.
2 ks cibule nakrájame na drobno a na oleji ju orestujeme do sklovita (zvyšné 2 cibule použijeme surové). Pridáme 3ks nadrobno nasekaný cesnak, (zvyšné 2-3 strúčiky použijeme surové) a spolu minútku restujeme. Z cukiny vyžmýkame vodu a pridáme k zmesi a restujeme spolu cca 4-6 min do zmäknutia.
Zmes necháme vychladnúť. Zatiaľ si môžeme pripraviť v hriankovači toasty.
Do trochu vychladnutej zmesi pridáme zvyšnú surovú cibuľu a cesnak, horčicu, trošku kečupu, sójovej omáčky, soľ, korenie (najlepšie čerstvo namleté), štipku sladkej a aj štipľavej papriky, kurkumu, štipku mletého muškátového orecha, prípadne zázvoru a môže byť kvapku citrónovej šťavy. Množstvá dať podľa chuti. Natrieme na opečené hrianky a už len dobrú chuť!


0 komentárov:

Zverejnenie komentára