utorok 14. apríla 2015

Skutočná žena


....sa neženie za šťastím....  

Beh za šťastím je ten najhlúpejší druh športu. Všetci sa kamsi rútime. Ku svetlej budúcnosti, k zajtrajškom, k budúcemu roku, atď. Skutočná žena sa týmto druhom športu nezaoberá. Pláva životom a vždy si uvedomuje dnešok. 
Prítomnosť je to najzaujímavejšie a najdôležitejšie z toho, čo upútava jej pozornosť. Samozrejme, že má plány do budúcna, ale život na zajtrajšok neodkladá.  

Nečaká, až začne jej ozajstný život, až konečne schudne, až sa dostaví princ, až bude vhodná príležitosť atď., žije TERAZ.

Byť skutočnou Ženou je veľké privilégium a ona to chápe...


 Skutočnosť, že sa narodila ako žena, chápe s chvením a vidí v tom veľkú hodnotu. Neuvedomuje si seba ako ženu len na úrovni poznania, ona tú skutočnosť cíti. Byť skutočnou Ženou pre ňu neznamená nejakú skúšku, ťažkú ​​prácu či kríž, ktorý treba niesť celý život. Je to dar, je to požehnanie osudu. Skutočná žena svoju ženskosť kultivuje na všetkých úrovniach: vnútorná (pocity, city, myšlienky) aj vonkajšie (telo, odev, správanie).
 
Žije si svojim tempom...


 
Keď žijete príliš pomaly, nemáte vlastne ani pocit, že ide o život. Keď žijete príliš rýchlo, nestíhate si život precítiť. Každá z nás má svoje tempo existencie. Skutočná žena ho dobre pozná a cíti a žije v súlade s ním. Sama riadi svoje povinnosti, sama zadáva tempo okolnostiam.


Skutočná žena žije tak, aby zvládla urobiť, čo je potrebné a nestratila pritom chuť do života. V jej rokovaní nie je hlavný objem vynaloženej námahy, ale vyváženosť a vedomia, čo robí a prečo.Sama u seba je vždy na prvom mieste...


To neznamená, že je egoistka, kyslá, ľahostajná alebo snáď cynická. Proste vie, že za úsilím zaoberať sa inými ľuďmi sa často skrýva strach žiť svoj vlastný život. Skutočnú ženu jej vlastný život zaujíma. Nikdy si neprestáva uvedomovať hodnotu svojho osobného priestoru. Je však schopná podpory, vie pomôcť a dokáže, ak je to potrebné, vstúpiť do života iných ľudí.
Nepovie "áno", ak jej srdce hovorí "nie". Vždy načúva sama seba a dôveruje svojim citom.


 
Nepotrebuje žiadnu "žiacku knižku" verejnej mienky...


Žiacku dostáva v detstve každé dievčatko. Ukazuje ju rodičom, učiteľom, susedom, príbuzným ... Skutočná žena takú žiacku vyhodila. Nech si iní odškrtávajú "vydatá", "slobodná", "normálna", "nezvyčajná", "sama", "nie je sama", "ako všetci", "nie ako všetci" ...


Skutočná žena si žije podľa svojich parametrov, sama si ich stanovuje a sama ich napĺňa. A ak sa snáď nepodobajú štandardom iných, ju nijako neznepokojuje. Necháva iné, aby ju hodnotili, ako sami chcú. Vie, že misia "zapáčiť sa všetkým" je hlúpa a nedá sa uskutočniť. Skutočná žena na sebe pracuje, ale nikdy preto, aby sa snáď niekomu zapáčila. Robí to z Lásky k sebe.


 Dávno prerástla "poslušné dievčatko"...

Poslušné dievčatko je to, čo vychovali rodičia. Má len jednu úlohu - páčiť sa ostatným, byť chválená. Páči sa aj vtedy, keď sa jej vlastné priania a túžby zdráhajú. Poslušné dievčatko žije podľa zásady "musím" alebo "nesmiem". Len zriedkavo sa pýta, čo vlastne chce ona sama. Skutočná žena svoje "poslušné dievčatko" opustila. Zároveň sa zbavila večného usilovania o pochvalu a súhlas. To neznamená, že by jej bolo všetko jedno.
Skrátka len nikomu nič nedokazuje, najmä na svoj úkor.
K tým svojim črtám, ktoré je zvykom nazývať nedostatky (a kto ich nemá?), sa skutočná žena chová zhovievavo. Vidí ich, ale rozhodne ich nedramatizuje. Neschováva ich, ale tiež ich nevystavuje na obdiv.


Nepredvádza drámy "Ako ťažký je môj život"...
 

Keď ju vidíš, nepovedal by si, že sotva vyjde: vo dne v noci zarába peniaze, umýva, perie, upratuje, stará sa o muža a deti. Nikdy by si si nepomyslel, že sa úplne vyšťavila pri maľovaní alebo stavbe chaty. Dokonca aj pri naozaj veľkej záťaži si naozajstná žena nájde čas sa upraviť a chce vyzerať dobre. Nikdy sa nebude hrať na obeť, pretože je si vedomá, že okolnosti nie sú zložité len tak samy o sebe, ale podľa jej vzťahu k nim.

Samota je pre ňu dar...
 

Obdobie samoty, ak sa vyskytne, si skutočná žena cení a má ho rada. Neusiluje o to, aby do svojho života vtiahla nejaké náhodné známosti s mužmi, len aby nezostala sama so sebou. Byť sama so sebou je pre ňu blaho. Je to to najlepšie, ak sa chce človek sústrediť, naplniť svoj život hĺbkou a pokojom. Skutočná žena je sama pre seba zaujímavá a samotu si vychutnáva.
 
Svoj vek má rada. Vždy!...
 

Skutočná žena žije vo svojom skutočnom, reálnom veku a využíva všetky jeho prednosti. Neomieľa si historky o tom, že v tomto veku je už na toto a tamto neskoro alebo naopak skoro. Táto filozofia slúži ako ospravedlnenie tým, ktorí roky využívajú na maskovanie svojich obáv či vnútorných zábran.Skutočná žena môže všetko - v akomkoľvek veku. Preto nikdy neľutuje a ani nebude ľutovať niečoho, čo snáď nestihla. Neprestane o seba dbať, ani sa neprestane snažiť dobre vyzerať. Proste sa len nerobí mladšou a nepokúša sa vyzerať ako tá, ktorou bola pred dvadsiatimi rokmi. Skutočná žena vie, že každý vek má svoju krásu a čaro.


Tak čo milé dámy, otestovali ste sa? Našli ste sa aspoň v niektorých bodoch tohto pekného článočku? Alebo strácate čas trucovaním, pomstychtivosťou, fučaním sa...? Život vám takto uniká, zabudnete využívať dary, ktoré vám ponúka a ľudí, ktorí vás milujú...? Hľadáte stále nejaké chyby vo všetkom - v situáciách, v živote ,v ľuďoch...? Za svoje rozhodnutia vyníte iných...? Pamätajte, že ak vytvárate prekážky a obmedzenia druhým, aby neboli šťastní len preto, že Vy ste nešťastná, to si len a len vy kladiete polená pod nohy, vrátia sa vám aj tie, čo ste podložili druhým...Takýmito činmi a správaním zbytočne plytváte svojou vzácnou energiou...
Kto trucuje, len seba vytrucuje...nič nezískate ale môžete veľa stratiť...lásku blízkych, priateľov,radosť zo života. Dobrovoľne zaslepujete svoj zrak a odmietate vidieť veci také aké skutočne sú...a večer zistíte, že ani neviete či dnes svietilo slnko, alebo po čom túži Vaše dieťa, Váš partner, alebo Vaše srdce... Oberáte sa tiež o slobodu a oberáte o slobodu aj tých druhých.... Každý máme svoju cestu... Nikto nie je naším konkurentom, to si vytvárame len vo svojej mysli...
Resetnite sa....!
Dýchajte zhlboka, vdychujte život a užívajte si svoj diamant...

S láskou 
JA


Ak si myslíte, že to samé nezvládnete príďte medzi nás...pomôžeme vám resetnúť sa...

  
www.cestouzdravia.sk 
www.facebook.com/cestouzdravia

0 komentárov:

Zverejnenie komentára